Як визначити витрату пального машини

Кожен власник автомобіля звик контролювати споживання пального, від якого залежать витрати на щоденні заправки. А для цього бажано знати скільки літрів бензину потрібно на кожну сотню кілометрів. Це може стати у нагоді в різних життєвих ситуаціях, наприклад, перед далекою подорожжю щоб залити в бак потрібну кількість палива або навіть захопити кілька каністр в багажник.
Природно вся необхідна інформація надається виробником ще при покупці транспортного засобу. Але це усереднені дані отримані в ідеальних дорожніх умовах та тому можуть відрізнятися від реальної ситуації. Тільки самостійно визначивши реальні витрати пального, автомобіліст зможе уникнути малоприємних ситуацій в дорозі.

Способи перевірки споживання пального авто

Кількість пального споживаного машиною на сотню кілометрів цікавила водіїв ще в минулому столітті. При цьому вони використовували найпростіший алгоритм розрахунків, який до сьогоднішнього дня не втратив актуальності:

 • паливний бак заливається бензином під зав'язку;
 • записується пробіг що існує на одометрі;
 • на автомобілі проїжджають 10 кілометрів;
 • паливний бак заливається з мірної каністри під зав'язку;
 • визначається скільки літрів вилито з каністри;
 • 10 км діляться на кількість витраченого палива;
 • результат множиться на 10 та виходить витрата пального.

визначити витрату пального

Зараз сучасні автовласники не хочуть займатися складними вимірюваннями кількості літрів використаних з каністри. Саме тому вони удосконалили раніше розглянутий варіант. Для цього виконують такі дії:

 • на заправці потрібно заправити повний бак;
 • перш ніж рушати записують свідчення пробігу;
 • автомобіліст може займатися своїми справами поки не буде потрібна чергова заправка;
 • розраховується різниця між показаннями;
 • шляхом порівняння чеку визначається кількість витрачених літрів;
 • кілометри діляться на літри та виходить витрата на 1 км;
 • цифра множиться на 100 та виходить підсумковий результат.

Щоб виміри були максимально точними потрібно використовувати якісне паливо, набуваючи його на відомих заправних станціях. А дізнатися ціни на пальне в БРСМ можна на сайті auto.ria.com. AUTO.RIA №1 серед сайтів автомобільної тематики в Україні. Тут найбільша база автомобілів, а щодня продається близько 1400 машин. На сайті власники транспорту легко зможуть продати або купити авто.

визначити витрату пального

Сучасні методи розрахунку

Науковий спосіб розрахунку споживання автомобілем пального має на увазі використання математичної формули. Вона дозволяє визначити скільки машина витрачає бензину на кожну сотню пробігу в будь-яких умовах їзди як по трасі, так по місту. Для цього слід мати такі дані:

 • пробіг між двома заправками автомобіля;
 • якщо транспорт заправлявся неодноразово, то знадобляться всі чеки з заправних станцій для визначення загального літражу.

Оперуючи отриманими даними можна порахувати витрату пального за такою формулою: ВП=(Л/км)x100. При цьому у формулі використовуються такі скорочення:

 • ВП – шукана величина;
 • Л – обсяг витраченого бензину;
 • Км – кількість пройдених авто кілометрів.

Однак з огляду на розвиток цифрових технологій займатися нудними ручними підрахунками просто нерозумно. Простіше використовувати онлайн-калькулятори, розміщені на спеціалізованих сайтах автомобільної тематики, які при наявності необхідних даних все розраховують в автоматичному режимі.
Важливо враховувати, щоб заміри витрат пального проводилися за містом по рівній дорозі та в оптимальних погодних умовах. Це пов'язано з тим, що світлофори та пробки в місті вносять свої корективи. При цьому різниця може скласти понад 20%.

визначити витрату пального

Середні показники витрат на бензин відповідно до нормативів

Якщо не вистачає часу на самостійні розрахунки та виміри або немає бажання заливати повний бак бензину існує простий спосіб з'ясувати витрати пального. До будь-якого автомобіля виробник докладає технічну документацію, в якій вказані нормативи. Там зазначено стандартне споживання бензину в різних експлуатаційних режимах.
Природно заводські розрахунки є приблизними та відрізняються від тесту на дорозі. Але в будь-якому випадку потрібно враховувати додаткові чинники, які безпосередньо чи опосередковано можуть вплинути на витрату бензину автомобілем. Включений кондиціонер, їзда на високій швидкості з відкритими вікнами, ввімкнене дальнє світло та перебої в роботі двигуна можуть сильно збільшити кількість споживаних авто літрів пального.
Для кожного адекватного автомобіліста економія пального завжди в пріоритеті, особливо з огляду на планомірне зростання цін на нафтопродукти. Тому вони хочуть з максимальною точністю знати скільки автомобіль витрачає палива на кожну сотню кілометрів. Тільки повний контроль допоможе економити на щоденних заправках та розуміти в якому технічному стані знаходиться транспортний засіб.

Наверх